Hladan, pohlepn, nehuman: Zašto je za sve uvijek kriv neoliberalizam?
Piše: Reiner Hank (Neue Burcher Zeitung) Sigurno je neko kriv za to što ovaj svijet još uvijek nije raj. “Neoliberalizam” služi kao žrtveno janje za gnjev “kiričara sistema” svih opredjeljenja. Pritom je neoliberalizam nakon 1929. bio nadahnut idejama za kroćenje kapitalizma. Postoji šala iz mog katoličkog djetinjstva koja ideČITAJ DALJE

